Cicho i spokojnie, ale blisko do centrum

"Harmonia Gumieńce" powstaje w urokliwej dzielnicy Gumieńce, na rogu ulic Do Rajkowa i Cukrowej. Daje to mieszkańcom osiedla doskonały dostęp do punktów handlowych i usługowych. Jednocześnie jest to cicha i spokojna okolica. Osiedle będzie grodzone z wjazdem przez szlaban na pilota. Projekt architektoniczny wykonała pracownia W+ Architekci.

Wizualizacje

Etapy inwestycji

Inwestycja została podzielona na etapy.

Pierwszy etap obejmie budowę dwóch budynków trzypiętrowych. Budynek numer 2 zostanie dodatkowo podpiwniczony i tam znajdą się komórki lokatorskie oraz hala garażowa z miejscami postojowymi. Łącznie w ramach tego etapu wybudowanych zostanie 104 mieszkań, w 10 układach, o powierzchni od 28 do 66 m kw. Mieszkańcy każdego z nich będą mogli korzystać z ogródków (na parterze) lub balkonów. Termin oddania mieszkań do użytku planowany jest na I kw. 2020 roku.

Drugi etap będzie się składał z trzech budynków. Jeden z budynków (nr 4) dodatkowo będzie posiadać windę, w kondygnacji -1 halę garażową z miejscami postojowym. Planowany termin odddania mieszkań do użytku to III kw. 2020 roku.

Trzeci etap stanowić będą dwa budynki z windami. Budynek nr 6 zostanie dodatkowo posiadać będzie halę garażową z miejscami postojowymi. Planowany termin odddania mieszkań to na IV kw. 2020 roku.

Standard wykończenia, sposób i opis zagospodarowania nieruchomości wspólnej

Zespół budynków krytych dachem płaskim, realizowanych w technologii tradycyjnej murowanej zlokalizowanych przy ulicy Cukrowej w Szczecinie.

 1. Budynki posadowione na żelbetowych ławach na podkładzie z chudego betonu. Ściany fundamentowe wykonane w technologii bloczków betonowych gr. 24cm.
 2. Ściany nośne wewnętrzne w kondygnacjach naziemnych wykonane w technologii bloczków silikatowych typu SILKA gr. 18 i 24cm.
 3. Wewnętrzne ściany wydzielające mieszkania pomiędzy sobą oraz od komunikacji ogólnej z bloczków typu SILKA E24 gr. 24cm na zaprawie cienkowarstwowej.
 4. Ściany zewnętrzne wykonane w technologii dwuwarstwowej: ściany nośne z bloczków typu SILKA gr. 18cm oraz izolacja termiczna z elewacyjnych płyt styropianowych gr. 15 cm z wykończeniem cienkowarstwowym tynkiem zewnętrznym lub płytką klinkierową – wg rysunków elewacji.
 5. Ściany działowe wykonane z betonu komórkowego o gr 8 cm.
 6. Konstrukcja stropów wszystkich kondygnacji wykonane w technologii płyty żelbetowej o grubości 18 cm wylewanej na mokro na placu budowy.
 7. Stropodach wykonany w technologii płyty żelbetowej o grubości 16 cm wylewanej na placu budowy oraz warstwy izolacyjnej termicznej i przeciwwilgociowej z papą wierzchniego krycia.
 8. Wykończenie zewnętrzne Rynny i rury spustowe PCV lub stalowe powlekane.
  Okna PCV
  Parapety zewnętrzne – stalowe
  Cokół wokół budynku – tynk mozaikowy
  Opaska wokół budynku – żwirowa
  Balustrady balkonów – stalowe
  Drzwi wejściowe do budynku – aluminium.
 9. Wykończenie wewnętrzne
  Klatka schodowa – posadzka gresowa, ściany i sufity malowane
  Parapety wewnętrzne
  Instalacje – elektryczna z osprzętem, wodna ciepła i zimna - przyłącza, kanalizacyjna – pion i trójnik (bez podejść kanalizacyjnych do przyborów) , RTV, telefoniczna, domofonowa, centralnego ogrzewania, grzejniki stalowe panelowe. Centralne ogrzewanie i ciepła woda użytkowa zasilana z lokalnego węzła cieplnego SEC. Liczniki ciepła, ciepłej i zimnej wody użytkowej zlokalizowane w szachtach na komunikacji ogólnodostępnej.
  Drzwi wejściowe do mieszkań – minimum klasy B.
 10. Zagospodarowanie terenu: Ciągi piesze i drogi wewnętrzne wykonane z polbruku. Oświetlenie zewnętrzne ciągów komunikacyjnych. Zieleń niska (trawa, krzewy) oraz zieleń wysoka (drzewa). Plac zabaw na terenie osiedla. Wykonanie drogi dojazdowej do nieruchomości wspólnej.
 11. Standard i sposób wykończenia lokalu mieszkalnego
  Lokal mieszkalny w stanie deweloperskim wyposażony w:
  Okna PCV
  Parapety zewnętrzne – stalowe
  Balustrady balkonów – stalowe
  Maszynowe tynki wewnętrzne gipsowe na mokro

  Podłoża pod posadzki – betonowe
  Parapety wewnętrzne
  Instalacje – elektryczna z osprzętem, wodna ciepła i zimna - przyłącza, kanalizacyjna – pion i trójnik (bez podejść kanalizacyjnych pod przybory), RTV, telefoniczna, domofonowa, centralnego ogrzewania, grzejniki stalowe panelowe
  Drzwi wejściowe do mieszkań.